dofinansowanie

Strona główna» Multimedia

Internet to wielki zasób wiedzy w postaci różnego rodzaju plików tekstowych, graficznych i multimedialnych. Nie brakuje również wielu informacji dotyczących odpadów. Chcąc zatem sprostać oczekiwaniom naszych czytelników postanowiliśmy uruchomić dział multimedia, w którym będziemy zamieszczać najciekawsze materiały filmowe o tematyce odpadowej wyszukane z sieci. 

Filmy są własnością autorów i podmiotów, które je wyprodukowały. Prezentacja ich na portalu Akademia Odpadowa ma na celu promocję ciekawego materiału edukacyjnego, który często ze względów dużej ilości zasobów internetowych jest cięzki do odnalezienia. Wszystkie polecane filmy są dostępne na portalu YouTube.

Segregacja śmieci - filmik dla niesłyszących

Segregacja śmieci - filmik dla niesłyszących - produkcja GlusiTV

czytaj więcej...

Segregacja śmieci z Ekomrówką

Filmik przygotowany na potrzeby sesji popularnonaukowej „Eko -Elektryk" w ZSE-E Radomsko

czytaj więcej...

EkoDzieciaki.pl - spot "Segregowanie śmieci"

Spot pierwszej ogólnopolskiej kampanii społecznej Ministerstwa Środowiska skierowanej do dzieci. Kampania EkoDzieciaki zachęca dzieci i rodziców do zachowań proekologicznych, oszczędzania zasobów środowiska i segregowania odpadów.
www.ekodzieciaki.pl 

czytaj więcej...

Rybek z Rybnika uczy segregować śmieci

Animowana bajka o Rybku, czyli udźwiękowiona animacja w technologii 2D z profesjonalnym polskim lektorem powstała na podstawie bajki ilustrowanej Jarosława Sieka „Rybek z Rybnika uczy segregować śmieci". Fabuła bajki traktuje o sporze, jaki prowadzą ze sobą rybniczanie w związku z tematem segregacji śmieci. Miejska maskotka przekonuje sceptyków o tym, że warto surowce wtórne wyrzucać do osobnych, odpowiednio oznaczonych pojemników. 

czytaj więcej...

Zakład Utylizacji w Szadółkach

Nie tylko na mokre i suche, ale też na szkło (kolorowe i bezbarwne), papier i tworzywo sztuczne dzielić powinno się produkowane odpady. To pomaga środowisku, ale też pozwala na oszczędności. Radio Gdańsk odwiedziło sortownię odpadów na terenie Zakładu Utylizacyjnego w Szadółkach.

czytaj więcej...

Czysto, ładnie i bez śmieci - rady Pana śmietnika dla wszystkich dzieci

Czysto, ładnie i bez śmieci - rady Pana śmietnika dla wszystkich dzieci. Produkcja bajki zrealizowana na zlecenie: Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli oraz Stowarzyszenia Zielona Stalówka, wykonana przez: Aberit Agencja Interaktywna, dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

czytaj więcej...

Pomysł na szkolny teledysk promujący segregację odpadów

Spot reklamowy powstał w Szkole Podstawowej nr 5 w Namysłowie na szkolnej dyskotece pod hasłem: "Śmieciowy zawrót głowy". Słowa piosenki są autorstwa szkolnego zespołu 

czytaj więcej...

KIGO - Europejski Model Gospodarki Odpadami

Film zrealizowany przez Krajową Izbę Gospodarki Odpadami Porządek w naszych śmieciach - Europejski Model Gospodarki Odpadami

czytaj więcej...

Śmieci nie musza być problemem - odpady to biznes odcinek 06

Śmieci nie musza być problemem - odpady to biznes odcinek 06

czytaj więcej...

Śmieci nie muszą być problemem - spalarnie odcinek 5

Śmieci nie muszą być problemem - spalarnie odcinek 5

czytaj więcej...

Śmieci nie muszą być problemem - Śmieci do gmin odcinek 2.

Drugi z cyklu sześciu filmów edukacyjnych o gospodarce odpadami komunalnymi. Porównanie modelu polskiego i szwedzkiego.Odpady komunalne to jeden z największych problemów współczesnej Polski. Sytuacja jest katastrofalna, bo powszechnie stosujemy najbardziej prymitywną metodę pozbywania się śmieci, czyli ich składowanie. Na wysypiska trafia aż 90% odpadów.

czytaj więcej...

Śmieci nie muszą być problemem - biogazownie odcinek 4

Czwarty z cyklu sześciu filmów edukacyjnych o gospodarce odpadami komunalnymi. Porównanie modelu polskiego i szwedzkiego.Odpady komunalne to jeden z największych problemów współczesnej Polski. Sytuacja jest katastrofalna, bo powszechnie stosujemy najbardziej prymitywną metodę pozbywania się śmieci, czyli ich składowanie. Na wysypiska trafia aż 90% odpadów.

czytaj więcej...

Śmieci nie muszą być problemem - Odpady zasypują Polskę odcinek 1

Pierwszy z cyklu sześciu filmów edukacyjnych o gospodarce odpadami komunalnymi. Porównanie modelu polskiego i szwedzkiego.Odpady komunalne to jeden z największych problemów współczesnej Polski. Sytuacja jest katastrofalna, bo powszechnie stosujemy najbardziej prymitywną metodę pozbywania się śmieci, czyli ich składowanie. Na wysypiska trafia aż 90% odpadów.

czytaj więcej...

Śmieci nie muszą być problemem - od kosza do spalarni. odcinek 3

Trzeci z cyklu sześciu filmów edukacyjnych o gospodarce odpadami komunalnymi. Porównanie modelu polskiego i szwedzkiego.Odpady komunalne to jeden z największych problemów współczesnej Polski. Sytuacja jest katastrofalna, bo powszechnie stosujemy najbardziej prymitywną metodę pozbywania się śmieci, czyli ich składowanie. Na wysypiska trafia aż 90% odpadów.

czytaj więcej...

Dlaczego: Tworzywa sztuczne sa zbyt cenne, by je wyrzucac

Dlaczego: Tworzywa sztuczne sa zbyt cenne, by je wyrzucac

czytaj więcej...

Bajka edukacyjna - proekologiczna

Bajka proekologiczna wykonana przy współpracy z takimi partnerami jak: Stowarzyszenie Zielona Stalówka, MZK Sp. z o.o. Stalowa Wola, WFOŚiGW Rzeszów oraz Aberit.

czytaj więcej...

Plastikowe odpady - materiał do recyklingu

Bardzo ciekawy film promujący zbieranie odpadów plastikowych zrealizowany przez DM Studio. Polecamy

czytaj więcej...

O "Warsztatach "Jak uczyć o odpadach?" w TV Obiektyw

Lokalna Telewizja Obiektyw (Jasło - Krosno - Sanok) przedstawiła relacje z warszatów odpadowych w Sanoku. Zapraszamy do obejżenia (relacja od 5' 36'' do 7' 50'')

czytaj więcej...

Warsztaty "Jak uczyć o odpadach?" - Sanok

W dniach 25 i 26 października br. w Sanoku na Sali Herbowej Urzędu Miasta w Sanoku odbyły się bezpłatne warsztaty pt. „Jak uczyć o odpadach?". Zostały one zorganizowane przez Urząd Miasta Sanoka oraz Stowarzyszenie Ekopsychologia z Krakowa w ramach projektu edukacyjnego „Akademia Odpadowa".

W warsztatach udział wzięło 40 osób. Byli to przedstawiciele organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego oraz nauczyciele z sanockich placówek oświatowych.

czytaj więcej...

Rewolucja w gospodarce odpadami

Przyjęcie zaktualizowanego planu gospodarki odpadami i nowe perspektywy przed bielskim Studiem Filmów Rysunkowych. Za nami sierpniowa sesja Semiku Województwa Śląskiego

czytaj więcej...

Eko-Nurkowy Dzień

1,5 tony śmieci wyciągnięto z morza podczas Eko Nurkowego Dnia, który odbył się w sobotę 13 października 2012r. w Gdyni. Wśród śmieci znalazły się m.in.: laptop, kamera, telefony komórkowe, latarnia uliczna, antena satelitarna oraz mnóstwo puszek, butelek i opon. Pocieszający jest fakt, iż liczba śmieci zmalała od zeszłego roku dość znacznie.

Organizatorami akcji są Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Centrum Nurkowania i Turystyki Aktywnej TICADA.

czytaj więcej...

CZYSTA ENERGIA - Słońce - film zrealizowany przez SIDMA dla WFOŚiGW w Poznaniu

Energia "czysta", to taka, której źródła, możemy -- w uproszczeniu -- traktować, jako niewyczerpalne. To też taka energia, która w toku produkcji, przesyłu, dystrybucji, przetwarzania, nie przynosi - wprost - negatywnych skutków czy zagrożeń dla naturalnego środowiska. 

czytaj więcej...

Czysta energia - Biomasa - film zrealizowany przez SIDMA dla WFOŚiGW w Poznaniu

Energia "czysta", to taka, której źródła, możemy - w uproszczeniu - traktować, jako niewyczerpalne. To też taka energia, która w toku produkcji, przesyłu, dystrybucji, przetwarzania, nie przynosi - wprost - negatywnych skutków czy zagrożeń dla naturalnego środowiska. 

czytaj więcej...

Sortownia odpadów WPO ALBA we Wrocławiu

Ten film pokazuje jak funkcjonuje sortownia odpadów we Wrocławiu.

czytaj więcej...

Działanie Zakładu Segregacji Odpadów w Szczecinie

Film przedstawiający działanie Zakładu Segregacji Odpadów w Szczecinie

czytaj więcej...

Felek Flaszka & Brat Pet

Film animowany dotyczący gromadzenia odpadów problemowych przeznaczony dla młodych widzów. Zrealizowany dla miasta Poznania w studiu Zdanowicz & Pawrowski w 2006 roku.

czytaj więcej...

Felka rady jak segregować odpady

Film promocyjny Fundacji "Silesia"

czytaj więcej...

Żyj z klasą i kasą - segregujemy śmieci

Działania ekologiczne, które możesz wprowadzić w swoim życiu. Jak prawidłowo segregować odpady.

czytaj więcej...

Śmieci nie muszą być problemem - od kosza do spalarni.

Trzeci z cyklu sześciu filmów edukacyjnych o gospodarce odpadami komunalnymi. Porównanie modelu polskiego i szwedzkiego.
Odpady komunalne to jeden z największych problemów współczesnej Polski. Sytuacja jest katastrofalna, bo powszechnie stosujemy najbardziej prymitywną metodę pozbywania się śmieci, czyli ich składowanie. 
Na wysypiska trafia aż 90% odpadów. W wielu krajach gospodarka odpadami komunalnymi jest źródłem dochodów mieszkańców, samorządów i państwa.
jeśli nie nadejdą zmiany na Polskę zostaną nałożone surowe kary.

czytaj więcej...

Naucz się jak postępować z odpadami i segreguj razem z nami

Film Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Słupsku nt.: Naucz się jak postępować z odpadami i segreguj razem z nami

czytaj więcej...

Film znanych aktorów - segreguj odpady

Film Fundacji Nasza Ziemia znanych aktorów - segreguj odpady. W roli głownej występują: Piotr Fronczewski, Alicja Majewska, Jan Pietrzak, Włodzimierz Korcz i Mira Stanisławska-Meysztowicz.

czytaj więcej...

Segregacja odpadów - Film Fundacji Silesia

Fundacja Ekologiczna "Silesia" prezentuje film pt:"Felka rady jak segregować odpady"

czytaj więcej...

Segregacja odpadów

Z filmu można się dowiedzieć, jak prawidłowo segregować odpady oraz czemu to służy.

czytaj więcej...

Od odpadów do zasobów

Film promocyjny z 2011 o charakterze informacyjno-edukacyjnym powstały w ramach projektu "Uczestnictwo gospodarstw domowych w zarządzaniu odpadami"

czytaj więcej...

Spalanie odpadów

Dowiedz się, jak wygląda proces spalania odpadów oraz jakie płyną z niego korzyści.

czytaj więcej...

Ekopsychologia

Epoka odpadowa - ranking

  1. asiek - 204555 pkt.
  2. lek - 66519 pkt.
  3. kkerek - 57653 pkt.
  4. mand - 13402 pkt.
  5. jooker13 - 11722 pkt.
  6. wujek51 - 6360 pkt.
  7. brylka - 5321 pkt.
  8. rega98 - 3473 pkt.
  9. madzialena - 1071 pkt.
  10. karolinaag - 0 pkt.