Strona główna» Aktualności

Aktualności

Rynek Gospodarowania Odpadami Komunalnymi w Polsce

W załaczniku zamieszczamy Perspektywę do roku 2030 pt.: "Rynek Gospodarowania Odpadami Komunalnymi w Polsce"

Wpływ nowelizacji Ustawy o odpadach na system gospodarowania odpadami komunalnymi - Tomasz Styś, Instytut Sobieskiego

Przestawiamy Państwu Analizę Instytutu Sobieskiego nr 71 dotyczącą Ustawy o odpadach.

Ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach wraz z m.in. Ustawą z dnia 13 września 1996 r.o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (potocznie zwaną „ustawą śmieciową”) tworzą prawne ramy funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Reguluje ona działalność regionalnych instalacji przetwarzania odpadów komunalnych (RIPOK) i za pośrednictwem wojewódzkich planów gospodarki odpadami (WPGO) określa wielkość rynku dla poszczególnych RIPOK i warunki ich aktywności.

czytaj więcej...

Podziękowanie za udział w Projekcie Akademia Odpadowa

Po ponad 2,5 roku realizacji projektu nadchodzi czas jego zakończenia. Dlatego chcieliśmy bardzo podziękować wszystkim naszym czytelnikom i przyjaciołom.

Dziękujemy każdemu, kto brał czynny udział w naszych zadaniach. Dziękujemy nauczycielom, którzy uczestniczyli w naszych warsztatach, dziękujemy nauczycielom którzy brali udział w lekcjach e-learningowi, a także tym nauczycielom, którzy promowali nasz projekt we własnych szkołach.

czytaj więcej...

Bezpłatne odbiory dużego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego bezpośrednio z domów

REMONDIS Electrorecycling oraz Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Electro-System S.A. wprowadziły innowacyjną usługę odbioru dużych elektrośmieci bezpośrednio z domów. Pracownicy REMONDIS przyjmują zgłoszenie od mieszkańców na specjalnie utworzonej infolinii i ustalają dogodny dla mieszkańca termin odbioru. Zgłoszenie może być dokonane telefonicznie pod numerem 32 737 85 87 lub mailowo na adres: decydujesz@remondis.pl.   Warto podkreślić, że przy okazji odbioru sprzętu wielkogabarytowego można oddać również inne drobne elektrośmieci, które znajdują się w domu.  Standardowy czas realizacji usługi wynosi do 3 dni roboczych.

czytaj więcej...

Informacja prasowa na temat projektu ustawy o ZSEiE

23 maja opublikowany został projekt ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym.

Dla branży był to dokument wyczekiwany od miesięcy. W lutym 2014 roku minął termin, jaki UE wyznaczyła Polsce na jego przygotowanie. System nie działa dziś sprawnie, a przepisy aktualne dziś prowadzą do wielu patologii (szara strefa / tzw. „handel kwitami” itd.). Nowa ustawa może będzie przełomem.

czytaj więcej...

REKULTYWACJA SKŁADOWISK ODPADÓW KOMUNALNYCH MOŻLIWA DZIĘKI POIIŚ - RUSZA NABÓR WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE

28 kwietnia ruszył nabór wniosków o dofinansowanie dla projektów z zakresu rekultywacji składowisk odpadów komunalnych na cele przyrodnicze. Nabór trwa do 9 czerwca 2014 roku. 

Do wykorzystania w ramach konkursu jest 5 mln euro z Funduszu Spójności. Środki przeznaczone są na dofinansowanie przedsięwzięć polegających na rekultywacji składowisk odpadów komunalnych lub ich wydzielonych części. W praktyce oznacza to, że tereny zajęte dotychczas przez składowiska nie będą już szkodzić środowisku. Kwota może ulec zwiększeniu w trakcie trwania konkursu.

czytaj więcej...

INFORMACJA WS. SKŁADOWISK ODPADÓW - INTERPRETACJA ART. 136 USTAWY Z DNIA 14 GRUDNIA 2012 R. O ODPADACH

Na stronie Ministerstwa Ochrony Środowiska pojawiła się interpretacja art. 136 Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. Zachęcamy do zapoznania się z nią.

Interpretacja dostępna pod adresem: http://www.mos.gov.pl/g2/big/2014_03/429149cb5e8f1154a79850dcf405e03a.pdf

czytaj więcej...

Laureaci w finale konkursu towarzyszącemu e-learningowi dla samorządowców

Drodzy Użytkownicy

Zakończył się konkurs towarzyszący e-learningowi AKADEMIA ODPADOWA – PLANOWANIE I REALIZACJA KAMPANII KONSULTACYJNO-EDUKACYJNYCH. Konkurs polegał na tym, że każdy z uczestników po przestudiowaniu kolejnej lekcji przystępował do testu, za który otrzymywał punkty. Maksymalnie można było zdobyć 50 punktów. Dwóch użytkowników zdobyło taką samą ilość punktów. Dlatego w oparciu o regulamin, komisja konkursowa dokonała losowania.

czytaj więcej...

Wielki finał gry sieciowej "Epoka Odpadowa"

W dniu 31 marca 2014 r. zakończyła się część konkursowa gry sieciowej "Epoka Odpadowa". W naszej grze wzięło udział 1310 użytkowników, za co serdecznie dziękujemy. Zwycięzcą okazała się Pani Joanna Pieczonka (asiek), która zdobyła 212439 punktów, tym samym w nagrodę otrzyma notebooka. Drugie miejsce zajął Pan Lesław Kierczak (kek), który zgromadził 120001 punktów i otrzyma aparat cyfrowy typu lustrzanka, zaś trzecie miejsce przypadło Panu Krystianowi Kerek (kkerek), który zdobył 67261 punktów i otrzyma konsole PlayStation. Kolejne 10 osób z listy rankingowej otrzyma nagrody wyróżnienia - stojaki na odpady.

Serdecznie gratulujemy.

czytaj więcej...

Laureat miesiąca marca 2014 r. w Grze Sieciowej Epoka Odpadowa

Laureatem miesiąca marca 2014 r. w grze sieciowej "Epoka odpadowa" został użytkownik: ada9901. Serdecznie gratulujemy!

czytaj więcej...

Laureaci w konkursie "Akademia odpadowa – planowanie i realizacja kampanii konsultacyjno-edukacyjnych" - lekcje 8-9

Publikujemy listę laureatów lekcji 8 - 9 w ramach  konkursu "Akademia odpadowa – planowanie i realizacja kampanii konsultacyjno-edukacyjnych", towarzyszącemu e-learningowi dla samorządowców.

czytaj więcej...

Warsztaty dla Samorządowców pt.: "Kampanie konsultacyjno-edukacyjne w gospodarce odpadami". Łańcut - 15.04.2014 r.

Zapraszamy Państwa na warsztaty skierowane do samorządowców i organizacji pozarządowych pt. "Kampanie konsultacyjno-edukacyjne w gospodarce odpadami", które odbędą się 15 kwietnia 2014 r. (wtorek) w Łańcucie (województwo podkarpackie) -w Pensjonacie Pałacyk przy ul. Paderewskiego 18.

czytaj więcej...

Warsztaty dla Samorządowców pt.: "Kampanie konsultacyjno-edukacyjne w gospodarce odpadami". Lublin - 7.05.2014 r.

Zapraszamy Państwa na warsztaty skierowane do samorządowców i organizacji pozarządowych pt. "Kampanie konsultacyjno-edukacyjne w gospodarce odpadami", które odbędą się 7 maja 2014 r. (środa) w Lublinie (województwo lubelskie) -dokładny adres warsztatów podany zostanie wkrótce.

czytaj więcej...

Laureat miesiąca lutego 2014 r. w Grze Sieciowej Epoka Odpadowa

Laureatem miesiąca lutego 2014 r. w grze sieciowej "Epoka odpadowa" został użytkownik: brylka2. Serdecznie gratulujemy!

czytaj więcej...

Warsztaty dla Samorządowców pt.: "Kampanie konsultacyjno-edukacyjne w gospodarce odpadami". Nowy Targ - 2.04.2014 r.

Zapraszamy Państwa na warsztaty skierowane do samorządowców i organizacji pozarządowych pt. "Kampanie konsultacyjno-edukacyjne w gospodarce odpadami", które odbędą się 2 kwietnia 2014 r. (środa) w Nowym Targu (województwo małopolskie) - w Hotelu Góralski Raj, Os. Szuflów 12 B o godzine 9.00.

czytaj więcej...

Laureaci w konkursie "Akademia odpadowa – planowanie i realizacja kampanii konsultacyjno-edukacyjnych" lekcje 5 - 7

Miło nam opublikować  listę laureatów lekcji 5 - 7 w ramach  konkursu "Akademia odpadowa – planowanie i realizacja kampanii konsultacyjno-edukacyjnych", towarzyszącemu e-learningowi dla samorządowców.

czytaj więcej...

Lista rankingowa i laureaci w konkursie towarzyszącym e-learningowi Akademia Odpadowa dla edukatorów

Drodzy Użytkownicy

Zakończył się konkurs towarzyszący e-learningowi Akademia Odpadowa dla edukatorów. Konkurs polegał na tym, że każdy z uczestników po przestudiowaniu kolejnej lekcji przystępował do testu, za który otrzymywał punkty. Maksymalnie można było zdobyć 37 punktów. Kilku użytkowników zdobyło taką samą ilość punktów.

czytaj więcej...

Lista rankingowa i laureaci w konkursie towarzyszącym e-learningowi dla dzieci i młodzieży

Drodzy Użytkownicy

Zakończył się konkurs towarzyszący e-learningowi dla dzieci i młodzieży. Konkurs polegał na tym, że każdy z uczestników po przestudiowaniu kolejnej lekcji przystępował do testu, za który otrzymywał punkty. Maksymalnie można było zdobyć 84 punkty. Taki dorobek punktów uzyskało dwóch użytkowników.

czytaj więcej...

Finał konkursów e-learnigowych

Drodzy użytkownicy - uczestnicy konkursów w ramach e-learningów dla dzieci i młodzieży oraz nauczycieli.

Informujemy, że w dniu 14 lutego o godzinie 23,59 zakończyły się konkursy w ramach e-learningów dla dzieci i młodzieży oraz nauczycieli. Dziękujemy za bardzo za liczny udział i zainteresowanie kursami i konkursami. Obecnie zostały sporządzone listy rankingowe. W związku z tym, że kilku uczestników otrzymało taką samą punktację, to w oparciu o regulamin laureaci zostaną wyłonieni poprzez losowanie. Dlatego musi zebrać się komisja konkursowa, która dokona losowania. Prosimy zatem o cierpliwość. 

Jednocześnie inforumjemy, że po opublikowaniu wyników konkursów i list rankingowych zostaną wysłane e-maile do użytkowników, którzy ukończyli wszystkie lekcje z prośbą o dokładne dane (imię i nazwisko oraz data urodzenia), które zostaną umieszczone na certyfikatach uczestnictwa w kursie e-learningowym. Certyfikaty te zostaną wysłane za pośrednictwem Poczty Polskiej, na adresy wskazane przez użytkowników.

Laureat miesiąca stycznia 2014 r. w Grze Sieciowej Epoka Odpadowa

Laureatem miesiąca stycznia 2014 r. w grze sieciowej "Epoka odpadowa" został użytkownik: JaToja. Serdecznie gratulujemy!

czytaj więcej...

Informacja o lekcji nr 1 w e-learningu dla dzieci i młodzieży

W związku z zapytaniem informujemy, że lekcja nr 1 w e-learningu dla dzieci i młodzieży nie jest zakończona testem. Pierwszy test jest dopiero po lekcji nr 2.

Finał e-learningu dla dzieci i młodzieży przedłużony o dwa tygodnie

Informumjemy, że w związku z licznymi prośbami od użytkowników e-learningu dla dzieci i młodzieży, postanowiliśmy przedłużyć konkurs towarzyszący e-learningowi do dnia 14 lutego. Tym samym ogłoszenie zwycięzców nastąpi 18 lutego 2014 roku. Zachęcamy zatem wszystkich do dalszego uczestnictwa w naszym szkoleniu i konkursie.

czytaj więcej...

Warsztaty dla edukatorów p.t. „Jak uczyć o odpadach?” zostały zakończone

Informujemy, że wszystkie zaplanowane w projekcie Akademia Odpadowa warsztaty dla edukatorów już się odbyły. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za liczny i aktywny udział w szkoleniach. Mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności, a także materiały które Państwo otrzymaliście przydadzą się w codziennej pracy z młodzieżą. 

czytaj więcej...

Warsztaty dla Samorządowców pt.: "Kampanie konsultacyjno-edukacyjne w gospodarce odpadami". Radom - 11 marca 2014 r.

Zapraszamy Państwa na warsztaty skierowane do samorządowców i organizacji pozarządowych pt. "Kampanie konsultacyjno-edukacyjne w gospodarce odpadami", które odbędą się 11 marca 2014 r. (wtorek) w Radomiu (województwo mazowieckie) w Hotelu i Restauracji Astor, przy ul. Chorzowskiej 1 o godzinie 9.00

czytaj więcej...

Warsztaty dla Samorządowców pt.: "Kampanie konsultacyjno-edukacyjne w gospodarce odpadami". Brzesko - 14 stycznia 2014 r.

Zapraszamy Państwa na warsztaty skierowane do samorządowców i organizacji pozarządowych pt. "Kampanie konsultacyjno-edukacyjne w gospodarce odpadami", które odbędą się 14 stycznia 2014 r. (wtorek) w Brzesku (województwo małopolskie) w Hotelu August, przy ul. Mickiewicza 66.

czytaj więcej...

Laureaci w konkursie "Akademia odpadowa – planowanie i realizacja kampanii konsultacyjno-edukacyjnych" - lekcje 1-4

Miło nam opublikować  listę laureatów lekcji 1 - 4 w ramach  konkursu "Akademia odpadowa – planowanie i realizacja kampanii konsultacyjno-edukacyjnych", towarzyszącemu e-learningowi dla samorządowców.

Jeżeli laureat danego testu zdobył już w poprzednich testach pierwsze miejsce, nagroda przechodzi do  kolejnej osoby z listy rankingowej. 
W przypadku, gdy kilka osób zdobyło taką samą liczbę punktów, to  w opraciu o Regulamin Konkursu laureat jest wyłaniany na podstawie losowania.

czytaj więcej...

Laureaci w konkursie "Akademia dla dzieci i młodzieży" - lekcje 10 - 12

Miło nam opublikować kolejną listę laureatów lekcji 10 - 12 w ramach  konkursu "Akademia Odpadowa dla dzieci i młodzieży", towarzyszącemu e-learningowi.

czytaj więcej...

Laureaci miesiąca grudnia 2013 r. w Grze Sieciowej Epoka Odpadowa

Laureatem miesiąca grudnia 2013 r. w grze sieciowej "Epoka odpadowa" został użytkownik: terebcu333. Serdecznie gratulujemy!

czytaj więcej...

Przedłużony konkurs w ramach e-learningu dla samorządów

Szanowni użytkownicy.

Informujemy, że z przyczyn technicznych i dużego zainteresowania został przedłuzony konkurs towarzyszący e-learningowi dla samorządowców „Planowanie i realizacja kampanii konsultacyjno-edukacyjnych”. Jednocześnie uległ zmianie harmonogram poszczególnych modółów w ramach e-learningu. Za zmiany przepraszamy i zapraszamy do dalszego uczestnictwa. 

czytaj więcej...

Laureat miesiąca listopada 2013 r. w Grze Sieciowej Epoka Odpadowa

Laureatem miesiąca listopada 2013 r. w grze sieciowej "Epoka odpadowa" został użytkownik: siema. Serdecznie gratulujemy!

czytaj więcej...

Warsztaty p.t. „Jak uczyć o odpadach?” Nowy Sącz - 17.12.2013 r.

Stowarzyszenie Ekopsychologia zaprasza nauczycieli, edukatorów z organizacji pozarządowych i innych edukujących w zakresie odpadów na bezpłatne warsztaty pt. „Jak uczyć o odpadach?”, które odbędą się 17 grudnia  2013 r. (wtorek) o godz 9.00 w Nowym Sączu (województwo małopolskie) Hotelu ** & Restauracji Rypsówka, ul. Graniczna 95.

czytaj więcej...

Laureaci miesiąca października 2013 r. w Grze Sieciowej Epoka Odpadowa

Laureatem miesiąca października 2013 r. w grze sieciowej "Epoka odpadowa" został użytkownik: leomessi1990. Serdecznie gratulujemy!

czytaj więcej...

Ministerstwo Środowiska prosi samorządy o wypełnienie ankiet

Ministerstwo Środowiska prosi samorządowców o ocenę przewodnika (zestaw dobrych praktyk w obszarze informowania o sortowaniu odpadów), jaki przygotował dla urzędników gminnych odpowiedzialnych za działania komunikacyjne związane z nowym systemem gospodarowania odpadami.

czytaj więcej...

Ministerstwo Środowiska otworzyło portal odpadowy

Ministerstwo Środowiska otworzyło portal internetowy dla wszystkich mieszkańców kraju, dotyczący nowej gospodarki odpadami. Bardzo bogaty graficznie portal podzielony jest na kilka części: Co się zmienia?, Skąd potrzeba zmian?, Jak segregować?, Opłaty, Pytania i odpowiedzi, Materiały. Zapraszamy na stronę http://naszesmieci.gov.pl

czytaj więcej...

Przewodnik dla samorządowców

Ministerstwo Środowiska przygotowało zestaw dobrych praktyk w obszarze informowania o sortowaniu odpadów.
Mieszkańcy wciąż mają wątpliwości odnośnie do tego, jak segregować pozostałości po produktach, których używają na co dzień, np. opakowania po jogurtach, zużyte pieluchy czy kartony po mleku.

czytaj więcej...

Warsztaty p.t. „Jak uczyć o odpadach?” Kraków - 6.12..2013 r.

Stowarzyszenie Ekopsychologia zaprasza nauczycieli, edukatorów z organizacji pozarządowych i innych edukujących w zakresie odpadów na bezpłatne warsztaty pt. „Jak uczyć o odpadach?”, które odbędą się 6 grudnia  2013 r. (piatek) o godz 9.00 w Krakowie (województwo małopolskie)  w Ośrodku Hotelowym Optima, przy ul. Malborskiej 65.

czytaj więcej...

Warsztaty p.t. „Jak uczyć o odpadach?” Brzesko - 03.12.2013 r.

Stowarzyszenie Ekopsychologia zaprasza nauczycieli, edukatorów z organizacji pozarządowych i innych edukujących w zakresie odpadów na bezpłatne warsztaty pt. „Jak uczyć o odpadach?”, które odbędą się 3 grudnia  2013 r. (wtorek) o godz 9.00 w Brzesku (województwo małopolskie) w Hotelu August, przy ul. Mickiewicza 66.

czytaj więcej...

Warsztaty Akademii Odpadowej zyskują coraz większe uznanie

Prowadzone przez naszych specjalistów warsztaty dla edukatorów i samorządowców zyskują coraz większe uznanie. Tym razem pozytywne apsekty naszego projektu opisuje Gazeta Niepołomicka. 

czytaj więcej...

Warsztaty dla Samorządowców pt.: "Kampanie konsultacyjno-edukacyjne w gospodarce odpadami". Niepołomice - 13.11.2013 r.

Zapraszamy Państwa na warsztaty skierowane do samorządowców i organizacji pozarządowych pt. "Kampanie konsultacyjno-edukacyjne w gospodarce odpadami", które odbędą się 13 listopada 2013 r. (środa) w Niepołomicach (woj. małopolskie) o godzinie 9.00,w Hotelu Niepołomice, przy ul. Kościuszki 22. 

czytaj więcej...

Warsztaty p.t. „Jak uczyć o odpadach?” Bierutów - 18.11.2013 r.

Stowarzyszenie Ekopsychologia zaprasza nauczycieli, edukatorów z organizacji pozarządowych i innych edukujących w zakresie odpadów na bezpłatne warsztaty pt. „Jak uczyć o odpadach?”, które odbędą się 18 listopada  2013 r. (poniedziałek) w Bierutowie (województwo dolnośląskie) w Gimnazjum im. Aleksandra Kamińskiego przy ul. Kolejowej 7.

czytaj więcej...

Warsztaty dla Samorządowców pt.: "Kampanie konsultacyjno-edukacyjne w gospodarce odpadami". Sandomierz - 26.11.2013 r.

Zapraszamy Państwa na warsztaty skierowane do samorządowców i organizacji pozarządowych pt. "Kampanie konsultacyjno-edukacyjne w gospodarce odpadami", które odbędą się 26 listopada 2013 r. (wtorek) w Sandomierzu (woj. świętokrzyskie) o godzinie 9.00 w Hotelu Basztowy przy pl. Ks. J. Poniatowskiego 2

czytaj więcej...

E-learning dla samorządowców

Szanowni użytkownicy. Informujemy, że z przyczyn technicznych laureaci w konkursie towarzyszącym e-learningowi dla samorządowców „Planowanie i realizacja kampanii konsultacyjno-edukacyjnych” z lekcji nr 2 zostaną wyłonieni spośród wszystkich uczestników, którzy wypełnią test do 30 listopada 2013 r. Za zmiany przepraszamy i jednocześnie zapraszamy do dalszego uczestnictwa w edukacji na odległość. 

czytaj więcej...

E-learning dla dzieci i młodzieży

Szanowni użytkownicy. Informujemy, że z przyczyn technicznych laureaci w konkursie towarzyszącym e-learningowi dla dzieci i młodzieży z lekcji 1, 10 i 11 zostaną wyłonieni spośród wszystkich uczestników, którzy wypełnią test do 30 listopada 2013 r. Za zmiany przepraszamy i jednocześnie zapraszamy do dalszego uczestnictwa w edukacji na odległość. 

czytaj więcej...

Warsztaty dla Samorządowców pt.: "Kampanie konsultacyjno-edukacyjne w gospodarce odpadami". Katowice - 4.12.2013 r.

Zapraszamy Państwa na warsztaty skierowane do samorządowców i organizacji pozarządowych pt. "Kampanie konsultacyjno-edukacyjne w gospodarce odpadami", które odbędą się 4 grudnia 2013 r. (środa)  w Katowicach (woj. śląskie) o godzinie 9.00 w siedzibie Europrofes Sp. z o.o. przy ul. Stawowej 10

czytaj więcej...

Warsztaty p.t. „Jak uczyć o odpadach?” Niepołomice - 25.11.2013 r.

Stowarzyszenie Ekopsychologia zaprasza nauczycieli, edukatorów z organizacji pozarządowych i innych edukujących w zakresie odpadów na bezpłatne warsztaty pt. „Jak uczyć o odpadach?”, które odbędą się 25 listopada  2013 r. (poniedziałek) o godz. 9.00 w Niepołomicach (województwo małopolskie) w Hotelu Niepołomice, przy ul. Kościuszki 22.

czytaj więcej...

Warsztaty dla Samorządowców pt.: "Kampanie konsultacyjno-edukacyjne w gospodarce odpadami". Nowy Sącz – 6.11.2013 r.

Zapraszamy Państwa na warsztaty skierowane do samorządowców i organizacji pozarządowych pt. "Kampanie konsultacyjno-edukacyjne w gospodarce odpadami", które odbędą się 6 listopada 2013 r. w Nowym Sączu (woj. małopolskie) o godzinie 9.00 w Harmonica Studio, przy ul. Kunegundy 7 lok 8 wjazd od Sienkiewicza 10.

czytaj więcej...

Warsztaty p.t. „Jak uczyć o odpadach?” Cieszyn - 4.11.2013 r. (poniedziałek)

Stowarzyszenie Ekopsychologia zaprasza nauczycieli, edukatorów z organizacji pozarządowych i innych edukujących w zakresie odpadów na bezpłatne warsztaty pt. „Jak uczyć o odpadach?”, które odbędą się 4 listopada  2013 r. (poniedziałek) w Cieszynie (województwo śląskie) o godz. 9.30, w Urzędzie Miasta w Cieszynie, przy Rynek 1.

czytaj więcej...

Nowy partner Fundacja na rzecz walki z odpadami Czysta Ziemia.org

Z przyjemnością informujemy, że naszym nowym partnerem została Fundacja na rzecz walki z odpadami Czysta Ziemia.org. Fundacja została powołana do życia w pazdzierniku 2009 r. przez młody ambitny zespół ludzi z branży ochrony srodowiska i grupę wolontariuszy, którzy majac wiedzę, wrażliwosć i swiadomosć wagi problemu chca aktywnie uczestniczyć w tworzeniu nowej rzeczywistosci dla nas i dla przyszłych pokoleń.

czytaj więcej...

Konkurs dla nauczycieli został przedłużony do 14 lutego

Szanowni użytkownicy, drodzy nauczyciele,

W związku z licznymi prośbami, jak również z uwagi na to, że konkurs dla nauczycieli, który towarzyszy e-learningowi trwał w okresie wakacyjnym, postanowiliśmy go przedłużyć do dnia 14 lutego 2014 roku. Dlatego drodzy Edukatorzy możecie jeszcze do niego dołączyć. Zapraszamy do logowania się w naszym e-learningu. 

czytaj więcej...

Laureat miesiąca września 2013 r. w Grze Sieciowej Epoka Odpadowa

Laureatem miesiąca września 2013 r. w grze sieciowej "Epoka odpadowa" został użytkownik: matmistrz. Serdecznie gratulujemy!

czytaj więcej...
Strona:  1 2 3  …  n z …6

Ekopsychologia

Epoka odpadowa - ranking

  1. asiek - 204555 pkt.
  2. lek - 66519 pkt.
  3. kkerek - 57653 pkt.
  4. mand - 13402 pkt.
  5. jooker13 - 11722 pkt.
  6. wujek51 - 6360 pkt.
  7. brylka - 5321 pkt.
  8. rega98 - 3473 pkt.
  9. madzialena - 1071 pkt.
  10. karolinaag - 0 pkt.